Instalacja, konfiguracja oraz naprawa.

Zdalne zarządzanie dowolnym komputerem – Instalacja

Jeśli zależy nam na zdalnym zarządzaniu komputerem który znajduje się w dowolnym miejscu, jest podłączony do sieci Internet oraz ma zainstalowany system z rodziny Windows to możemy do tego celu wykorzystać program TeamViewer.

W poniższej instrukcji przedstawię krok po kroku jak w łatwy sposób zainstalować program oraz jak go używać i skonfigurować. TeamViewer jest oczywiście oprogramowaniem typu Freeware pod warunkiem że wykorzystujemy do wyłącznie w domu do celów niekomercyjnych. Za inne wykorzystywanie trzeba oczywiście zapłacić wykupując licencję. Więc do rzeczy. Oprogramowanie możemy pobrać na przykład ze strony producenta:
http://www.teamviewer.com/download/index.aspx

poniżej podaję bezpośredni link do pliku wersji którą opisuję:
TeamViewer_Setup.exe

Roszę plik zapisać w dowolnym miejscu oraz uruchomić.

Na pierwszym ekranie Welcome to TeamViewer upewniamy się czy program w sekcji Usage ma zaznaczoną opcję Install oraz zaznaczamy opcję poniżej Show advanced settings. Następnie klikamy przycisk Next.

Na kolejnym ekranie Environment wybieramy przeznaczenie oprogramowania. W naszym przypadku do celów szkoleniowych oraz prywatnych zaznaczam opcję personal / non-commercial use. Po wybraniu przeznaczenia klikamy przycisk Next.

Następnie na ekranie License Agreement zaznaczamy akcep

tację umowy licencyjnej oraz przeznaczenia TeamViever. Po zaakceptowaniu klikamy przycisk Next.

Następnie w kolejnym oknie Chose installation type w sekcji Installation Type zaznaczamy Start automatically with Windows oraz dwukrotnie wpisujemy hasło dostępu zdalnego do komputera. Następnie klikamy przycisk Next.

W oknie Install VPN adapter ja do celów szkoleniowych nie wykorzystuję VPN więc nie zaznaczam tej opcji. Jeśli ktoś potrzebuje to zawsze można tą opcję zaznaczyć w opcjach zainstalowanego już oprogramowania. Następnie klikamy przycisk Next.

Następnie w oknie Chose Install Location możemy wskazać lokalizację w której program ma się zainstalować. Ja pozostawiam domyślną lokalizację C:\Program Files\TeamViewer\Version4\. Następnie klikamy przycisk Next.

Na kolejnym oknie Chose Start Menu Folder wpisujemy nazwę grupy pod jaką ma być widoczny zainstalowany program. Ja pozostawiam domyślnie TeamViewer 4. Następnie klikamy przycisk Install.

Gdy program się poprawnie zainstaluje na ostatnim oknie klikamy Finish.

Po instalacji oprogramowania w dolnym lewym rogu w pobliżu zegara pojawia się ikona uruchomionego programu TeamViewer. Podczas instalacji zostały wybrane takie opcję że oprogramowanie zawsze będzie się nam uruchamiało z systemem Windows.

Gdy klikniemy dwa razy na ikonę to uruchomi nam się okno główne programu TeamViewer przedstawione na obrazku poniżej.

W powyższym oknie widzimy ID oraz pamiętamy hasło które wpisywaliśmy podczas instalacji. ID oraz Hasło są niezbędne aby dokonać sesji pomiędzy komputerami.

W jaki sposób korzystać z oprogramowania odsyłam do artykułu pod poniższym adresem:
Zdalny dostęp – sesja